0216 415 30 05
info@servosteel.com.tr
Des San. Sit. C Blok 113. Sokak No:13 İstanbul
Bizi Takip Edin!

Güneş Paneli Üretim Hattı

Güneş Paneli Üretim Hattı

Güneş Enerjisi Panelinin profillerini ve braketlerini üretmek için komple Güneş Paneli Üretim hattı tedarik etmekteyiz. Güneş Panellerinde kullanılan U-profiller ve C-profiller, Roll Form Hattında üretilir ve bu hat – Açıcı, Düzleştirici, Besleyici, Roll form makinası ve son şekillendirme ünitesinden oluşmaktadır.

Güneş Paneli Nedir?

Güneş Panelleri yenilenebilir enerji kaynağı olan Güneş enerjisi sistemlersinin bir parçasıdır. Tükenmekte olan fosil yakıttan farklı olarak sürdürülebilir olan ve sonsuz enerji kaynağı sunan Günel Enerjisinin popüleritesi gün geçtikce artıyor. Güneş Enerjisi çevreyi kirletmeyen enerji üretim sistemidir ve elektrik üretimi sırasında sera gazı oluşmasına neden olmamaktadır.

Güneş panelleri güneş ışınlarını enerji kaynağı olarak emer ve elektrik üretirler. Elektrik üretimi dışında doğrudan suyun ısıtılması için de güneş panelleri kullanılmaktadır.

Complete Solar Panel Systems

Güneş Paneli Profilleri

Güneş Panelleri güneş ışınlarını emen kristal silikon hücrelerden ve çelik profillerden (genellikle U-profilleri ve C-profilleri) oluşmaktadır. Çelik profillerin tamamını ve braketleri üretmek için Roll Form Hatları tedarik etmekteyiz. Profillerin ebatları güneş panellerinin ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Üretmekte olduğumuz Roll Form hatları esnek yapıdadır ve mekanik her hangi bir ayar yapılmaksızın bütün ebatlarda profilleri üretebilmektedir. Uzunluk, genişlik, kalınlık gibi parametreler operatör tarafından girildikten sonra hat yeni ebatın üretimi için 5 dakika içerisinde hazır hale geliyor.

Güneş Paneli üretim hattını oluşturan makineler: Rulo Açıcı, Düzleştirici Sürücü, Roll Form makinesi, Delme makinesi, Kesme makinesi ve istifleme ünitesi şeklinde sıralanabilir.

Solar Panel Profiles Production
Solar Panel Steel Profiles Roll Forming Line