0216 415 30 05
info@servosteel.com.tr
Des San. Sit. C Blok 113. Sokak No:13 İstanbul
Bizi Takip Edin!

Elektrik Panosu Üretim Hattı

Elektrik Panosu Üretim Hattı

Her çeşit elektrik panosu, yangın dolabı ve trafo üretimi yapmak için komple Elektrik Panosu Üretim hattı tedarik etmekteyiz. Elektrik panoları çelik plakalardan veya rulo malzemeden üretilmektedir. Elektrik panosu üretimi Roll Form hattını içeriyor ve bu da Rulo Açıcı, Düzleştirici, Sürücü, Roll form makinası, kesme makinesi ve istifleme ünitesinden oluşmaktadır.

Elektrik Panosu Nedir?

Elektrik panosu elektrik dağıtım sisteminin esas parçalarından biri sayılır. Ana kaynaktan gelen elektrik akımı elektrik panosunda alt devrelere dağıtılır. Elektrik panosu yaygın kullanılan bir üründür, şöyle ki her bir ev veya işyeri kendi elektrik dağıtım panosuna sahiptir. Ayrıca üretim hatlarında ve makinelerde de elektrik panoları kullanılmaktadır. Servosteel makineleri de birer elektrik panolarına sahipler.

Elektrik Panosu Üretimi

Elektrik panosu çoğunlukla çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Üretim, rulo malzemenin ana malzeme olarak yüklendiği hidrolik açıcı ile başlar. Açıcı ruloyu açarak düzleştirici ve sürücü makineleri aracılığıyla Roll Form hattına sürer. Malzemenin kenarları Roll Form hattında içe bükülür ve başka şekiller verilir.

Sonraki istasyon ise Boy Kesme Hattıdır ve burada çelik malzeme önceden belirlenmiş ebatlarda boydan kesilir. Devamında hidrlik pres ve kesme kalıpları devreye girer. Elektrik panosu üretim hattı üretilmiş pano levhalarının düzenli şekilde istiflenmesini sağlayan istifleme ünitesi ile biter.

Elektrik panosu levhalarının üretimi tamamlandıktan sonra, operatör manuel olarak levhaları bir araya getirerek civatalar yardımıyla sabitleyerek elektrik panosunu veya kutusunu oluşturur.

Electrical Panel Distribution Board from Turkey
Servosteel Electrical Panel Production Line
Electric Panel Production Line Roll Forming Line
Steel Electric Panel
Metal Electric Panel
Distribution Board Production Line Rollformer