0216 415 30 05
info@servosteel.com.tr
Des San. Sit. C Blok 113. Sokak No:13 İstanbul
Bizi Takip Edin!

Ar-Ge

Servosteel Şirketinde Ar-Ge Çalışmaları

Yeni Yöntemlerin Araştırılması

Servosteel ilk günden itibaren araştırma ve geliştirme (ar-ge) işlerine kapsamlı bir bütçe ayırmaktadır. Bu alandaki en önemli çalışmaların başında, özellikle otomatik makinelerde üretim masrafını minimize etmek için yeni yöntemlerin araştırılması geliyor.

Günümüzde rulo besleme ekipmanlarının kusursuz olması gerekiyor, çünkü nihai ürünün tolerans aralığında olması beklenmektedir. Diğer taraftan, yatırımcılar ilk yatırım harcamalarını düşük tutma eğilimli olduklarından, yeni geliştirilen makineler düşük maliyetli olmak zorunda.

Servosteel Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) Ekibi, makinelerin daha kusursuz çalışması ve düşük maliyetli olması için yeni üretim yöntemlerinin araştırılması üzerinde çalışıyor. Sonuç olarak, her sene müşterilerimize daha gelişmiş makineler teklif edebilmekteyiz.

Teknolojinin Geliştirilmesi

Yaklaşık 50-60 yıl önce otomasyon sistemleri mevcut değildi ve makineler çoğunlukla kaba insan gücüyle çalışmaktalardı. Gel zaman git zaman, ilk önce mekanik sistemler, arkasından makine sektöründe kullanılmak üzere hidrolik sistemler kullanılmaya başlandı. Zamanla, klasik makine konseptine pnömatik ve servo sistemler de eklenmiş oldu.

Günümüzde, mekanik ve hidrolik rulo açıcılardan servo sürücülere kadar onlarca otomatik sistemler teklif etmekteyiz. Araştırma ve Geliştirme ekibimiz mevcut teknolojinin geliştirilmesi için farklı sistemler üzerinde çalışıyor ve sonuç olarak, boy kesme hatları, dilme makineleri ve roll form hatları gibi komplike sistemler üretebilmekteyiz.

ve daha fazla Güvenlik...

İş Güvenliği bütün iş alanlarında büyük öneme sahiptir ve özellikle makine sektöründe de bir numaları konu sayılabilir. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bir sürü güvenlik önlemleri bütün makinelerde zorunlu hale geldi ve CE sertifikasının önemli bir parçası oldu. Çift el butonu (işlem sırasında operatörü her iki elini kullanmaya zorlar), ışık perdesi (makine arasına insan vücudu girdiğinde işlemi durudurur), aşırı yük sensörü (sıra dışı ağırlığı farkeder ve işlemi durdurur) gibi klasik iş güvenliği önlemlerine ek olarak, araştırma ve geliştirme ekibimiz yeni güvenlik özelliklerini araştırmaktadır.

Günümüzde, bütün makinelerimiz güvenli iş ortamı sunan acil durum butonu, 24 saat video gözlem, makine çevresine güvenlik çemberi, görüntülü ve sesli alarm sistemi gibi özelliklerle donatılmış olarak üretiliyor.